Housličky
Kolekce dvaceti kusů klasických hudebních nástrojů moderních tvarů (housle, violy a cella) patří mezi nejznámnější díla pražského výtvarníka Luďka Bariho, jež byl pro své dílo označen za houslového inovátora. Bariho housle však nejsou klasickými hudebními nástroji, ale spíše výtvarným dílem. O jeho tvorbě informovala v minulosti australská televize BEYOND 2000 v dokumentárním pořadu. Reportáž o nástrojích byla natolik úspěšná, že byla nakonec odvysílána v 82 státech světa a zpráva o "housličkach" doslova obletěla svět.
Reportáž České televize - Housle jako ze StarTreku
Kolekce unikátních hudebních nástrojů moderních tvarů
Reliéfy
Luděk Bari tvoří speciální speciální technikou nízkého reliéfu. Jeho díla mají charakteristicky velmi jemný a nízký reliér, tím se Bari řadí mezi přední české řezbáře. Za svou dosavadní výtvarnou kariéru vytvořil přes stovku reliéfů, ve kterých ztvárňuje svou filosofii hudby, něhy a poezie.
Přehled vybraných děl vytvořených technikou nízkého reliéfu
Sochy
Přehled vybraných děl
Obrazy
Přehled vybraných děl
Housle vydávají tóny, které léčí a čistí vaše tělo. Mění ho v kvalitnější materiál. Proto poslouchejte hudbu, kde hraje tento nástroj. Hlavně ať poslouchají ti, kteří drží hladovku.
-- Luděk BariPod názvem „Neboť hvězd skákalo nespočet“ ztvárnil ve svém aktuálním díle Bari jednoho z nejvýznamnějších německy píšících lyriků přelomu 19. a 20. století Rainera Maria Rilkeho. Technické parametry díla jsou: Autor: Luděk Bari; Rozměr: 42x27x2 cm, Materiál: lípa povrchově konzervováno včelím voskem; Technika: Dřevořez nízký reliéf; Rok zhotovení: 15.4.2014. Kdo byl Rainer Maria Rilke a jak vypadá detailně zhotovené dílo se dozvíte v encyklopedickém Wiki profilu (odkaz na Wiki)